Duben 2020

Knihovna je již přestěhovaná v novém prostředí nově jí najdete v přízemí budovy obecního úřadu. Bude stačit již jen pár změn aby byla knihovn ještě krásnější, přijďte se podívat, malá ukázka ve fotogalerii :o)
/album/aktualni-foto/img-2807-jpg//album/aktualni-foto/img-2797-jpg//album/aktualni-foto/img-2799-jpg//album/aktualni-foto/img-2805-jpg//album/aktualni-foto/img-2802-jpg/
  
 
Dne 28. 4. 2020 bude otevřena knihovna při dodržování následujících pravidel dle:
 
  Usnesením vlády z 23. 4. o uvolňování některých podnikatelských a dalších činností je od pondělí 27. 4. možné otevřít provoz knihoven. To v žádném případě neznamená, že knihovna otevřít musí. Konečné rozhodnutí je na konkrétním zřizovateli, který musí zajistit dané hygienické podmínky tak, aby knihovna byla na otevření připravena. Ministerstvo kultury společně s Ministerstvem zdravotnictví doporučují knihovnám zajistit dodržování následujících jednoduchých hygienických pravidel: Základní doporučení pro knihovny 
1 Zajistit informování návštěvníků o níže uvedených pravidlech a to zejména prostřednictvím informačních letáků u vstupu a v knihovně a pomocí elektronické komunikace na webových stránkách knihovny.
 2 Zajistit, aby pracovníci knihoven nosili rukavice při manipulaci s knihami a dalšími knihovními jednotkami. 
3 Zaměstnanci knihoven i jejich návštěvníci musejí nosit roušky. 
4 U vstupu do knihovny zákazník provede dezinfekci rukou, přičemž dezinfekční prostředek zajistí provozovatel knihovny. 
5 Dle stanoviska německého Spolkového institutu pro posuzování rizik není přenos infekce přes knihy pravděpodobný, přesto se doporučuje knihy po převzetí knihovnou od zákazníka nechat 48 hodin ležet v karanténě v krabici/boxu s označením “karanténa“ , než je půjčí dalšímu čtenáři. 
6 Návštěvníci knihovny musejí udržovat dvoumetrové odstupy. Zajistit zvýšenou hygienu ploch, klik apod.
7 WC pro veřejnost doporučujeme nechat uzavřené. 
 
 Těším se na Vás.  
 
J.Voříšková
  
 
13. 4. 2020
 

Přeji Vám všem krásné jaro!

 

Knihovna už dvakrát odpadla, a protože nikdo nevíme, jak dlouho bude tento nouzový stav ještě trvat, rozhodla jsem se zřídit nouzový výpůjční systém.
Knihovna je již dole v přízemí.  Po jejím přestěhování mám dost práce, kdy musím zaevidovat hromady knih do planderského knižního fondu, takže budu pravidelně ve výpůjční době v knihovně. Vždy vás dopředu upozorním, že je výpůjční doba, tak jak jste zvyklí. Budete-li tedy chtít knihy vypůjčit napište mi na FB, mail nebo SMS zprávou, jaké tituly knih chcete připravit (viz. odkaz níže). Vybrané knihy vložím do igelitového sáčku a napíši na něj vaše jméno a vy stejným způsobem knihy budete vracet, též vložené do igelitového sáčku s vaším jménem. Při výběru knih i předání budu mít roušku i rukavice. Knihy musím vyhledat, načíst do systému a připravit do sáčku, proto prosím nechoďte hned na 18 hodinu, i když tam budu v předstihu, museli byste zbytečně čekat. Tak, abyste se rychle vystřídali a minuli s ostatními, musí být předání rychlá záležitost, proto když přijdete k hlavním dveřím, zavoláte a já vyjdu ven před budovu, kde si knihy předáme.

 

S pozdravem

J. Voříšková

 

 

Únor 2020 

Semínkovna

 

Je čas sázení paprik, přijďte si  pro semínka. 

Jsou pro vás připravená semínka paprik označených pouze barvou, žlutá, červená, kozí rohy a jako bonus červená gigant dovezená ze Španělska. Vítané je sdílení vašich semínek.

 
 

Krásné vánoční svátky 

a rok 2020 ať je pro Vás jeden z nejkrásnějších. 

  https://www.email.cz/download/k/h16QX_OLmmkFJNXqqkUUAVMzzp3VYQk5LoKMa-w03hvHaZ0oztKFQpxTZtWo33JhhWt-7eg/VID-20181209-WA0003.mp4            

 

2019

2018

2017  

 

Fotogalerie: Akce v knihovně

Tato fotogalerie je prázdná.