2020

Prosinec 

Vážení, naše knihovna získala možnost si objednat časopisy (tz. Remitend, jinými slovy neprodané časopisy) z oblasti: zdraví, bydlení, zahrada, dějiny, hobby, auta, vesmír, cestování, dětské časopisy atd. V těchto časopisech nikdy nešlo o aktuální dění ve společnosti, ale o zajímavé informace. Díky velké slevě je možné zakoupit více časopisů.  

 

Proto vyhlašuji anketu, zvolme společně z možných 99 titulů časopisů ty, které byste uvítali v knihovně. Seznam časopisů Vám zasílám mailem, vyvěsím na Facebook, na stránkách knihovny i na nástěnce. Svoji volbu, můžete podpořit svým hlasem, podle počtu hlasů pak objednám nejžádanější tituly. Na třetí straně přílohy je KÓD časopisu, kolonka POČET, kam uvedete vaše hlasy chcete-li daný titul podpořit, maximálně dle počtu členů rodiny.

 

Podle vašeho zájmu se domluvím s obecním úřadem na počtů titulů, které pro Vás budeme nakupovat. Své hlasy prosím zasílejte prostřednictvím mailu nebo vhoďte do schránky obecního úřadu nejpozději do 22.12.2020.

 

Jana Voříšková

 

 

 

Duben 2020

Knihovna je již přestěhovaná v novém prostředí nově jí najdete v přízemí budovy obecního úřadu. Bude stačit již jen pár změn aby byla knihovn ještě krásnější, přijďte se podívat, malá ukázka ve fotogalerii :o)
/album/aktualni-foto/img-2807-jpg//album/aktualni-foto/img-2797-jpg//album/aktualni-foto/img-2799-jpg//album/aktualni-foto/img-2805-jpg//album/aktualni-foto/img-2802-jpg/
  
 
Dne 28. 4. 2020 bude otevřena knihovna při dodržování následujících pravidel dle:
 
  Usnesením vlády z 23. 4. o uvolňování některých podnikatelských a dalších činností je od pondělí 27. 4. možné otevřít provoz knihoven. To v žádném případě neznamená, že knihovna otevřít musí. Konečné rozhodnutí je na konkrétním zřizovateli, který musí zajistit dané hygienické podmínky tak, aby knihovna byla na otevření připravena. Ministerstvo kultury společně s Ministerstvem zdravotnictví doporučují knihovnám zajistit dodržování následujících jednoduchých hygienických pravidel: Základní doporučení pro knihovny 
1 Zajistit informování návštěvníků o níže uvedených pravidlech a to zejména prostřednictvím informačních letáků u vstupu a v knihovně a pomocí elektronické komunikace na webových stránkách knihovny.
 2 Zajistit, aby pracovníci knihoven nosili rukavice při manipulaci s knihami a dalšími knihovními jednotkami. 
3 Zaměstnanci knihoven i jejich návštěvníci musejí nosit roušky. 
4 U vstupu do knihovny zákazník provede dezinfekci rukou, přičemž dezinfekční prostředek zajistí provozovatel knihovny. 
5 Dle stanoviska německého Spolkového institutu pro posuzování rizik není přenos infekce přes knihy pravděpodobný, přesto se doporučuje knihy po převzetí knihovnou od zákazníka nechat 48 hodin ležet v karanténě v krabici/boxu s označením “karanténa“ , než je půjčí dalšímu čtenáři. 
6 Návštěvníci knihovny musejí udržovat dvoumetrové odstupy. Zajistit zvýšenou hygienu ploch, klik apod.
7 WC pro veřejnost doporučujeme nechat uzavřené. 
 
Těším se na Vás.  
 
J.Voříšková
  
 
13. 4. 2020
 

Přeji Vám všem krásné jaro!

 

Knihovna už dvakrát odpadla, a protože nikdo nevíme, jak dlouho bude tento nouzový stav ještě trvat, rozhodla jsem se zřídit nouzový výpůjční systém.
Knihovna je již dole v přízemí.  Po jejím přestěhování mám dost práce, kdy musím zaevidovat hromady knih do planderského knižního fondu, takže budu pravidelně ve výpůjční době v knihovně. Vždy vás dopředu upozorním, že je výpůjční doba, tak jak jste zvyklí. Budete-li tedy chtít knihy vypůjčit napište mi na FB, mail nebo SMS zprávou, jaké tituly knih chcete připravit (viz. odkaz níže). Vybrané knihy vložím do igelitového sáčku a napíši na něj vaše jméno a vy stejným způsobem knihy budete vracet, též vložené do igelitového sáčku s vaším jménem. Při výběru knih i předání budu mít roušku i rukavice. Knihy musím vyhledat, načíst do systému a připravit do sáčku, proto prosím nechoďte hned na 18 hodinu, i když tam budu v předstihu, museli byste zbytečně čekat. Tak, abyste se rychle vystřídali a minuli s ostatními, musí být předání rychlá záležitost, proto když přijdete k hlavním dveřím, zavoláte a já vyjdu ven před budovu, kde si knihy předáme.

 

S pozdravem

J. Voříšková

 

 

Únor 2020 

Semínkovna

 

Je čas sázení paprik, přijďte si  pro semínka. 

Jsou pro vás připravená semínka paprik označených pouze barvou, žlutá, červená, kozí rohy a jako bonus červená gigant dovezená ze Španělska. Vítané je sdílení vašich semínek.

 
 

Krásné vánoční svátky 

a rok 2020 ať je pro Vás jeden z nejkrásnějších. 

  https://www.email.cz/download/k/h16QX_OLmmkFJNXqqkUUAVMzzp3VYQk5LoKMa-w03hvHaZ0oztKFQpxTZtWo33JhhWt-7eg/VID-20181209-WA0003.mp4