2017

12. 12. 2017 k nám do knihovny zavítal Ježíšek.

 Díky obecnímu úřadu jsme pořídili pro knihovnu dvě stolní hry -

 Dobble a Krycí jména.

 Výsledek obrázku pro dobbleVýsledek obrázku
 
 
 

2.12. 2017 DRÁTKOVÁNÍ  

více : Fotogalerie

 

 

31. 10. 2017  -  PROVOZ SEMÍNKOVNY ZAHÁJEN 

Související obrázek

 

 

Plakát pro semínkovnu:  

 

 

 

"SEMÍNKOVNA"  

v planderské knihovně.

SÁZEJTE, SKLÍZEJTE, SDÍLEJTE… SVOBODNĚ, EKOLOGICKY A EKONOMICKY!

 

V planderské knihovně pro Vás připravuji možnost si půjčit nejen knížky, ale také osivo pro svou zahrádku. Pro všechny nadšené zahrádkáře, pěstitele a milovníky rostlinek otevíráme Semínkovnu. Máte přebytky osiva, které nevyužijete?  Podělte se a darujte je naší semínkovně, na oplátku si můžete vybrat jiné na svou zahrádku.

Tak jako se v knihovně půjčují knihy, semínkovna nabízí osivo do vaší zahrádky. Tak jako se do knihovny knihy po přečtení vracejí, tak i při sklizni vaší zeleniny myslete na sdílení sklizených semínek v semínkovně. Semínkovna slouží k bezplatnému šíření semen lokálních rostlin či jejich odrůd.

Princip fungování Semínkoven je jednoduchý. Pěstujete-li doma či na zahrádce vlastní rostliny a přebývají-li vám semena, snažíte-li se vyvarovat užívání umělých hnojiv a chemických postřiků a rádi byste svá semínka darovali dalším; můžete tak učinit skrze Semínkovnu. Stejně tak Semínkovna slouží k bezplatnému získávání semínek, která donesli jiní.

Semínka je dobré uložit do papírových sáčků a řádně popsat. Vždy by měl být uveden název rostliny, popřípadě odrůdy, místo a datum sklizně. Samozřejmě by osivo mělo být v bio kvalitě, tudíž z rostlin chemicky neošetřovaných a ne z tzv. F1 hybridních rostlin či rostlin, které se v naší přírodě chovají invazivně (viz. křídlatka ap.) 

Těším se na spolupráci  Jana Voříšková

 

 
 

30. 5. 2017 - SETKÁNÍ DOBROVOLNÝCH KNIHOVNÍKŮ

Každoročně organizuje Městská knihovna Jihlava - Útvar regionálních služeb setkání dobrovolných knihovníků v místech jejich působení. A tak jsme rádi, že se toto setkání mohlo uskutečnit i u nás v Plandrech.

 

22. 4. 2017 - DRÁTKOVÁNÍ

Tento den pršelo, takže počasí přímo objednané na drátkování :o). Pracovalo se ve 2 skupinách, z nichž jedna byla tvořena převážně dětmi. Na následujících fotkách se můžete pokochat tvorbou jednotlivých účastníků.

  

 

21. 2. 2017 - ARTETERAPIE (2. kurz)       

 
 

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2017!

Vychutnejte si krásy zimní krajiny

Přeji Vám krásnou zimu,

dětem červené tváře,

sněhuláka před domem,

zamrzlý rybník

a nám ostatním teplo domova

se vším, co k tomu patří.

Krásný předvánoční i vánoční čas

a zdraví v celém příštím roce

Vám přeje Jana Voříšková